Firma Samsung otworzy 2-gi inkubator na terenie Polski

Firma Samsung otworzy 2-gi inkubator na terenie Polski

Sierpień 21, 2018 Off By admin

Prawdopodobnie w tym roku, stworzymy w Polsce drugi inkubator przedsiębiorczości – zapowiedział Daniel Ahn, Senior Vice President, R&D Software Security Samsunga w trakcie spotkania Cybersec na terenie Krakowa Głównym obszarem działania świeżej, mieszczące się w Lublinie, placówki stanie się cyberbezpieczeństwo.

W ramach zlokalizowanego w Lublinie Inkubatora powstawać będą projekty dedykowane bezpieczeństwu online. Wśród owych znajdą się urządzenia i rozwiązania oferujące bezpieczeństwo systemom inteligentnym, umożliwiające zbieranie informacji a także ich przetwarzanie i komunikowanie się.

Start-upy, jakie dostaną się do wsparcia otrzymają nieustanne wsparcie tak grupy menedżerskiej, jak również konstruktorów producenta Samsung, chociażby pracowników warszawskiego instytutu R&D firmy. Najdoskonalsze z pomysłów będą mogły do tego liczyć na zastrzyk gotówki. Oprócz wsparcia młodych przedsiębiorców, świeżo skończony Inkubator Samsung zaoferuje również bogaty program kierowany do obywateli Lublina, obejmujący kursy, warsztaty z zakresu kodowania lub hackatony.

Lublin, stanowi w jakim powstanie Samsung Inkubator. Poprzednia tego typu instytucja od nieco ponad roku działa już na terenie Rzeszowa oraz skupia się na kwestiach Internetu Podmiotów (IoT) i Machine Learning. Zestaw start-upów objętych opieką to obecnie 12 projektów, między innymi projekt innowacyjnych luster WiseGlass, albo JiTiV – system smart home, który wspiera użytkowników w rozsądnym wykorzystaniu prądu.