Najszybszy na świecie Internet jest …. w Polsce.

Najszybszy na świecie Internet jest …. w Polsce.

Październik 12, 2018 Off By admin

INEA dołożoła do swej usługi najszybszy internet na świecie dla klientów indywidualnych. Symetryczna linia światłowodowa o prędkości transferu danych osiągającej nawet 10 Gb/s od teraz oferowany jest dla osób z Poznania. W związku z tym nasz kraj przyłączył się do grona zaledwie kilku terenów na świecie zapewniających tak szybki dostęp do internetu dla osób prywatnych.

Z propozycji transferu 10 Gb/s od dzisiaj skorzystać może mniej więcej 30.000 rodzin na terenie Poznania. Do zakończenia roku INEA ma w planach zaoferować taką usługę w całym mieście, natomiast docelowo dostarczać ją na całej swojej sieci światłowodowej także w innych województwach. Symetryczne połączenie z technologią Fiber-To-The-Home (FTTH) o szybkości transferu danych nawet do 10 Gb/s dostępne jest w kwocie 399 zł. W innych państwach z tak bardzo szybkiego Internetu mają możliwość skorzystać tylko ludzie z Szwajcarii oraz pojedynczych miast w USA, Japonii, Korei Płd. a także Singapurze.

Propozycja Internetu 10 Gb/s jest skierowana do osób, jakie realizując własne hobby lub wyzwania związane z pracą, potrzebują zarówno pobierać, jak również odbierać dane z nieosiągalną dotychczas w Polsce prędkością. Symetryczność łącza powoduje, iż transfert takich informacjach w obydwie strony realizowany jest z taką samą prędkością. Tak szybki Internet docenią także miłośnicy gier. Świeże produkcje potrafią potrzebować wiele gigabajtów przestrzeni dyskowej, przez co nawet na dziś oferowanych łączach ich pobieranie trwa na tyle długo, aby było to odczuwalne. Przy łączu 10 Gb/s czas ten może ulec ogromnemu zmniejszeniu. Dla przykładu mocno wyczekiwana gra aktualnego roku RDR II , która ma potrzebować mniej więcej 100 GB przestrzeni dyskowej, na łączu INEA może zostać ściągnięta w zaledwie 120 sekund.